Z láskou k tradícii

Z láskou k tradícii
Horehronské mliečne produkty vyrábame tradičnými metódami výlučne z čerstvého mlieka.

Dnes je veľmi populárne hovoriť o tom, ako sú tradície pre nás dôležité a ako veľmi sa k nim chceme znovu vrátiť. V mnohých prípadoch však tieto “heslá” zostávajú len “heslami” a, ako sa tradične hovorí, “skutek utek”.

Breznianska mliekareň to má nastavené trochu inak. Keďže mliekarenská výroba na Horehroní funguje už desiatky rokov a miestni farmári a družstevníci vedia najlepšie, čo to tá tradícia vlastne je, rozhodli sme sa spolupracovať výlučne práve s nimi.

Naša mliekareň nepatrí medzi tie veľké. Nevyrábame milióny kusov mliečnych produktov. Skôr sa venujeme výrobe menších množstiev, ale o to väčší dôraz kladieme na ich kvalitu, poctivosť a chuť.

Mlieko, ktoré spracujeme je naše. Len naše. Sú mliekarne, ktoré dovážajú mlieko od desiatich, niekedy aj dvadsiatich rôznych dodávateľov. Ako však dokážu zabezpečiť jeho kontinuálnu kvalitu? Veľmi ťažko. Preto pracujeme len s našim mliečkom, od našich vlastných dojníc, ktoré chováme na našej vlastnej farme. 😊

A mlieko nemusí nikam cestovať. Žiadne precestované kilometre v cisternách po našich diaľniciach. Mlieko dojíme hneď vedľa mliekarne a preto ho nemusíme nikam “terigať”, ale dokonale čerstvé ho spracujeme ešte v tú istú hodinu, v ten istý deň. Tak ako kedysi.

Samozrejme, nezabudli sme na tradičné metódy spracovania mlieka a výroby jednotlivých produktov. Či už sú to naše masla, parenice alebo jogurty, naše postupy výroby sú skutočne pôvodné, vyrábame ich podľa starých techník.

Tak ochutnajte Horehronie aj vy. Agravital nájdete už aj vo veľkých mestách. 💚

decor

Zadajte svoj email a vychutnajte si čerstvé novinky a akcie!

Príhlasením na newsletter súhlasíte so spracovaním osobných údajov.